Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ułatwienia dostępu

 

"BIBLIOTEKA SERCEM NASZEJ SZKOŁY"

Biblioteka szkolna to nie tylko wypożyczalnia książek, ale przede wszystkim centrum informacji posiadające dostęp do:

  • Internetu,
  • płyt CD i DVD z lekturami, grami edukacyjnymi,
  • audiobooków,
  • aktualnych czasopism dla nauczycieli („Życie szkoły”, „Wszystko dla szkoły”, „Głos nauczycielski”, „Mały artysta”) i uczniów („Świerszczyk”, „Victor Junior”, „Kumpel”),
  • słowników i encyklopedii,
  • kronik szkolnych itp.

Każdy uczeń i pracownik Szkoły znajdzie w niej coś dla siebie:

Najmłodsi uczniowie, klasy 1–3 – mają do dyspozycji Kącik Czytelniczy dla Najmłodszych z kolorowymi książeczkami zachęcającymi do nauki czytania. W Kąciku dzieci znajdą nie tylko książki, ale także klocki, gry planszowe i zabawki.

Uczniowie klas starszych oprócz lektur, mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, poprzez dostęp do wszelkiego rodzaju albumów i książek przyrodniczych, historycznych, obyczajowych, przygodowych oraz podróżniczych znajdujących się w wypożyczalni lub czytelni.

Nauczyciele mogą skorzystać z pomocy naukowych w postaci książek, poradników, czasopism, aktualnej dokumentacji szkolnej oraz znaleźć natchnienie i ciszę w Kąciku Nauczyciela oraz prowadzić zajęcia w czytelni z dostępem do telewizora, komputera i Internetu

Rodzice, uczniowie i pracownicy Szkoły mają do dyspozycji Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z  czterema stanowiskami komputerowymi i urządzeniem wielofunkcyjnym (ksero, skaner, drukarka).

Miłośnicy książek mogą należeć do Klubu Przyjaciół Biblioteki wspierając ją w codziennych czynnościach, przyglądając się pracy nauczycielek bibliotekarek, a także uczestniczyć w zajęciach rozwijających aktywność twórczą.

Biblioteka szkolna jest organizatorem corocznych konkursów międzyszkolnych: „W poszukiwaniu przygód” i „W świecie baśni i legend” oraz uczestniczy w licznych konkursach zaproponowanych przez współpracujące z nią szkoły i instytucje.

Dla dzieci 5,6-letnich – przedszkolaków z zaprzyjaźnionych placówek, są organizowane zajęcia biblioteczne oraz „Bal u Andersena”.

Od kilku lat biblioteka wydaje gazetkę szkolną „Bibliotworek”, na łamach której znaleźć można najważniejsze informacje z życia Szkoły. Uczniowie-redaktorzy gazetki, mogą rozwijać umiejętności dziennikarskie, a także poznawać pracę zawodowych dziennikarzy podczas warsztatów organizowanych przez Gazetę Wyborczą.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA BIBLIOTEKI

 

Biblioteka szkolna czynna w godzinach:

  • poniedziałek: 7:00 - 10:50
  • wtorek: 8:15 - 16:00
  • środa: 8:15 - 16:00
  • czwartek: 8:15 - 16:00
  • piątek: 8:15 - 14:00

Poniedziałek - dzień wewnętrzny (bez wypożyczeń) 

Nauczyciele bibliotekarze: Iwona Traczyk, Iwona Zaremba

 

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Miasto Płock  w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej  „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w 472 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku,
  • Zespół Szkół Technicznych w Płocku,
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku,
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku,
  • Zespół Szkół Nr 5 w Płocku

otrzymają pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowania wspierającego naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.

Wartość projektu wynosi 70 624 291,63 zł.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 45 499 838,76 , natomiast dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 2 374 495,00 zł.