Sztandar szkoły ma kształt kwadratu o wymiarach 93 x 93 cm. Na rewersie sztandaru umieszczono godło państwowe na czerwonym tle. Godłem jest Orzeł Biały z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Dziób i szpony również mają złotą barwę, rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Orzeł jest okolony wieńcem liści laurowych symbolizujących wielkość i chwałę.

Awers jest w kolorze białym symbolizującym czystość i oddanie. W środkowej części znajduje się portret Bolesława Chrobrego jako króla trzymajacego włócznię Św. Maurycego. Nad portretem widnieje napis: Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Bolesława Chrobrego. Poniżej portretu napis: w Płocku. Narożne części awersu wypełniają liście dębu symbolizujące siłę i wielkość władcy.

Sztandar jest obszyty złotymi frędzlami. Drzewiec sztandaru ma 2 m i 30 cm długości. Zakończony jest metalową głowicą w formie orła w koronie. Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem ojczyzny i narodu, jest także symbolem Małej Ojczyzny jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Pamiętając o tej wymowie należy zawsze okazywać mu cześć.