Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Smaller Default Larger

Sztandar szkoły ma kształt kwadratu o wymiarach 93 x 93 cm. Na rewersie sztandaru umieszczono godło państwowe na czerwonym tle. Godłem jest Orzeł Biały z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Dziób i szpony również mają złotą barwę, rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Orzeł jest okolony wieńcem liści laurowych symbolizujących wielkość i chwałę.

Awers jest w kolorze białym symbolizującym czystość i oddanie. W środkowej części znajduje się portret Bolesława Chrobrego jako króla trzymajacego włócznię Św. Maurycego. Nad portretem widnieje napis: Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Bolesława Chrobrego. Poniżej portretu napis: w Płocku. Narożne części awersu wypełniają liście dębu symbolizujące siłę i wielkość władcy.

Sztandar jest obszyty złotymi frędzlami. Drzewiec sztandaru ma 2 m i 30 cm długości. Zakończony jest metalową głowicą w formie orła w koronie. Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem ojczyzny i narodu, jest także symbolem Małej Ojczyzny jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Pamiętając o tej wymowie należy zawsze okazywać mu cześć.

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Miasto Płock w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku oraz Zespół Szkół Technicznych w Płocku otrzymają pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.

Wartość projektu wynosi 34 999 800,00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 27 999 840,00 zł.