Świetlica oprócz funkcji opiekuńczej odgrywa istotną rolę w procesie dydaktyczno - wychowawczym. Wychowankowie świetlicy mają możliwość uczestniczyć w zajęciach grupowych, które są realizowane w poszczególnych blokach tematycznych, takich jak: zajęcia ruchowe, artystyczne (muzyczne, plastyczne, muzyczno - ruchowe), teatralne, integracyjne, przyrodniczo- ekologiczne, zajęcia relaksacyjne, zajęcia kształtujące kulturę osobistą. Uczniowie chętnie uczestniczą w organizowaniu różnorodnych uroczystości świetlicowych, takich jak: wieczór andrzejkowy, mikołajki, walentynki, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

Świetlica jest organizatorem międzyszkolnych konkursów: plastycznych ("Jesienne plenery", "Moje wymarzone wakacje") oraz teatralnego związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Co roku w świetlicy odbywa się spotkanie opłatkowe połączone z inscenizacją bożonarodzeniową z udziałem zaproszonych gości i pracowników naszej szkoły. W celu poznania różnych miejsc pracy, organizujemy spotkania z udziałem przedstawicieli ciekawych zawodów, między innymi z pracownikami Ogrodu Zoologicznego, policji, służby zdrowia, zakładu energetycznego. Nasi wychowankowie regularnie zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych organizowanych przez inne szkoły oraz placówki kulturalne.

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach od 6.45 do 16.30

Kierownik świetlicy: Małgorzata Zielińska

Wychowawcy świetlicy: Monika Klimek, Paulina Mikos, Małgorzata Nowakowska, Małgorzata Stefańska, Tomasz Ogieniewski