W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 przystąpiła do realizacji projektu „Mazowiecka Akademia Rozwoju Kompetencji Pracowników Instytucji Wspomagania”, którego celem jest poprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół na terenie województwa mazowieckiego w obszarach decydujących o przygotowaniu uczniów do funkcjonowania w życiu zawodowym i społecznym.

Projekt „MARPIW” jest współfinasowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Instytucją pośrednicząca jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Działania rozpoczęły się 1 lipca 2018 r, a projekt zakończy się 30 czerwca 2020 r. Jednym z ważniejszych etapów tego procesu jest sformułowanie potrzeb rozwojowych szkoły. Chcąc to uczynić zastanawiamy się: w czym jesteśmy dobrzy, co jest naszym potencjałem, w którą stronę chcemy się rozwijać, co chcemy robić jeszcze lepiej, w jakim kierunku jako szkoła chcemy podążać? W ramach procesu wspomagania opracujemy plan rozwoju tego obszaru, który uznamy za najważniejszy. Realizując go będziemy podnosić własne kompetencje dla dobra całej naszej społeczności.

W ramach Projektu MARKPIW realizowane będą zadania:

• doskonalenie pracowników instytucji wspomagania i trenerów indywidualnych z nimi współpracujących,
  • przeprowadzenie procesu wspomagania szkoły,
  • doradztwo indywidualne i sieci tematyczne dla uczestników szkoleń.

Osobą towarzyszącą nam w pilotażu jest pani Aleksandra Zasimowicz - doradca Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

Koordynator projektu: Ewa Lubczyńska, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Asystent koordynatora: Beata Gembarowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.