Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Smaller Default Larger

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 przystąpiła do realizacji projektu „Mazowiecka Akademia Rozwoju Kompetencji Pracowników Instytucji Wspomagania”, którego celem jest poprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół na terenie województwa mazowieckiego w obszarach decydujących o przygotowaniu uczniów do funkcjonowania w życiu zawodowym i społecznym.

Projekt „MARPIW” jest współfinasowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Instytucją pośrednicząca jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Działania rozpoczęły się 1 lipca 2018 r, a projekt zakończy się 30 czerwca 2020 r. Jednym z ważniejszych etapów tego procesu jest sformułowanie potrzeb rozwojowych szkoły. Chcąc to uczynić zastanawiamy się: w czym jesteśmy dobrzy, co jest naszym potencjałem, w którą stronę chcemy się rozwijać, co chcemy robić jeszcze lepiej, w jakim kierunku jako szkoła chcemy podążać? W ramach procesu wspomagania opracujemy plan rozwoju tego obszaru, który uznamy za najważniejszy. Realizując go będziemy podnosić własne kompetencje dla dobra całej naszej społeczności.

W ramach Projektu MARKPIW realizowane będą zadania:

  • doskonalenie pracowników instytucji wspomagania i trenerów indywidualnych z nimi współpracujących,
  • przeprowadzenie procesu wspomagania szkoły,
  • doradztwo indywidualne i sieci tematyczne dla uczestników szkoleń. 

Osobą towarzyszącą nam w pilotażu jest pani Aleksandra Zasimowicz - doradca Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

 

Koordynator projektu: Ewa Lubczyńska, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Asystent koordynatora: Beata Gembarowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Miasto Płock w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku oraz Zespół Szkół Technicznych w Płocku otrzymają pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.

Wartość projektu wynosi 34 999 800,00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 27 999 840,00 zł.