Ułatwienia dostępu

Wpłaty na Radę Rodziców w wysokości 20 zł za jeden semestr można przekazywać do skarbników klasowych lub skarbnika Rady Rodziców.

UBEZPIECZENIE NNW 2022/2023

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego przypominamy, iż zawarcie ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej to dobrowolna decyzja rodzica (opiekuna prawnego).

Zawarcie umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest samodzielną decyzją rodzica. Polisa dotyczy zarówno nieszczęśliwych wypadków w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak również imprez i wycieczek szkolnych w kraju, ale szkoła nie ma prawa żądać od rodziców ubezpieczenia dzieci. Placówki oświatowe mają obowiązek ubezpieczyć dzieci od NNW tylko podczas wyjazdów zagranicznych.

Wybierając ubezpieczenie indywidualne Rodzice mogą samodzielnie wybrać wariant NNW, aby indywidualnie dopasować go do własnych potrzeb i preferencji.

POLISA GRUPOWA NNW 2022/2023

bezpieczny.pl (Generali T.U.)  nr polisy 80150063931

Informacje, jak zgłosić roszczenie znajdą Państwo w załącznikach

Gmina Miasto Płock  w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej  „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w 472 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku,
  • Zespół Szkół Technicznych w Płocku,
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku,
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku,
  • Zespół Szkół Nr 5 w Płocku

otrzymają pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowania wspierającego naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.

Wartość projektu wynosi 70 624 291,63 zł.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 45 499 838,76 , natomiast dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 2 374 495,00 zł.