Wpłaty na Radę Rodziców w wysokości 20 zł za jeden semestr można przekazywać do skarbników klasowych lub skarbnika Rady Rodziców.

UBEZPIECZENIE NNW 2020/2021

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego przypominamy, iż zawarcie ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej to dobrowolna decyzja rodzica (opiekuna prawnego). Informujemy, że w związku z zaleceniami wskazanymi przez Inspektora Danych Osobowych, w roku szkolnym 2020/2021 nasza placówka nie uczestniczy w organizacji grupowego ubezpieczenia. Ubezpieczenie zbiorowe wiązałoby się z przekazaniem szkole pełnomocnictwa każdego rodzica (zgodnie z art. 96 k.c.), na podpisanie polisy ubezpieczeniowej dziecka.

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolna. Dotyczy zarówno nieszczęśliwych wypadków w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak również imprez i wycieczek szkolnych w kraju, ale szkoła nie prawa żądać od rodziców ubezpieczenia dzieci.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wyjaśnia, że szkoła nie jest uprawniona do żądania zawarcia przez rodziców (opiekunów) umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia w przypadku uczestniczenia przez dziecko w wycieczkach krajowych. Tym samym szkoła nie może odmówić nieubezpieczonemu dziecku wyjazdu na wycieczkę krajową, czy wyjście do kina. Placówki oświatowe mają obowiązek ubezpieczyć dzieci od NNW tylko podczas wyjazdów zagranicznych.

Wybierając ubezpieczenie indywidualne Rodzice mogą samodzielnie wybrać wariant NNW, aby indywidualnie dopasować go do własnych potrzeb i preferencji.

Poniżej załączamy linki do pośredników oraz towarzystw ubezpieczeniowych, które przesłały nam swoje oferty: