Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Smaller Default Larger

 

"BIBLIOTEKA SERCEM NASZEJ SZKOŁY"

 

Biblioteka szkolna to nie tylko wypożyczalnia książek, ale przede wszystkim centrum informacji posiadające dostęp do:

  • Internetu,
  • płyt CD i DVD z lekturami, grami edukacyjnymi,
  • audiobooków,
  • aktualnych czasopism dla nauczycieli („Życie szkoły”, „Wszystko dla szkoły”, „Głos nauczycielski”, „Mały artysta”) i uczniów („Świerszczyk”, „Victor Junior”, „Kumpel”),
  • słowników i encyklopedii,
  • kronik szkolnych itp.

Każdy uczeń i pracownik Szkoły znajdzie w niej coś dla siebie:

Najmłodsi uczniowie, klasy 1–3 – mają do dyspozycji Kocik Czytelniczy dla Najmłodszych z kolorowymi książeczkami zachęcającymi do nauki czytania. W Kąciku dzieci znajdą nie tylko książki, ale także klocki, gry planszowe i zabawki.

Uczniowie klas starszych oprócz lektur, mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, poprzez dostęp do wszelkiego rodzaju albumów i książek przyrodniczych, historycznych, obyczajowych, przygodowych oraz podróżniczych znajdujących się w wypożyczalni lub czytelni.

Nauczyciele mogą skorzystać z pomocy naukowych w postaci książek, poradników, czasopism, aktualnej dokumentacji szkolnej oraz znaleźć natchnienie i ciszę w Kąciku Nauczyciela oraz prowadzić zajęcia w czytelni z dostępem do telewizora, magnetofonu, DVD i Internetu

Rodzice, uczniowie i pracownicy Szkoły mają do dyspozycji Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z  czterema stanowiskami komputerowymi i urządzeniem wielofunkcyjnym (ksero, skaner, drukarka).

Miłośnicy książek mogą należeć do Klubu Przyjaciół Biblioteki wspierając ją w codziennych czynnościach, przyglądając się pracy nauczycielek bibliotekarek, a także uczestniczyć w zajęciach rozwijających aktywność twórczą.

 

Biblioteka szkolna jest organizatorem corocznych konkursów międzyszkolnych: „W poszukiwaniu przygód” i „W świecie baśni i legend” oraz uczestniczy w licznych konkursach zaproponowanych przez współpracujące z nią szkoły i instytucje.

Dla dzieci 5,6-letnich – przedszkolaków z zaprzyjaźnionych placówek, są organizowane zajęcia biblioteczne oraz „Bal u Andersena”.

Od kilku lat biblioteka wydaje gazetkę szkolną „Bibliotworek”, na łamach której znaleźć można najważniejsze informacje z życia Szkoły. Uczniowie-redaktorzy gazetki, mogą rozwijać umiejętności dziennikarskie, a także poznawać pracę zawodowych dziennikarzy podczas warsztatów organizowanych przez Gazetę Wyborczą.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA BIBLIOTEKI

 

Biblioteka szkolna czynna w godz. 7.45 - 14.45 (pon, wt, śr, pt)

Czwartek - dzień wewnętrzny (bez wypożyczeń) 

Nauczyciele bibliotekarze: Iwona Traczyk, Iwona Zaremba

 

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Miasto Płock w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku oraz Zespół Szkół Technicznych w Płocku otrzymają pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.

Wartość projektu wynosi 34 999 800,00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 27 999 840,00 zł.