Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Państwo!

Od poniedziałku, 18 maja br. przywrócona zostaje możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć rewalidacyjnych dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Zajęcia będą prowadzone w szkole z zachowaniem zasad sanitarnych.

Od 25 maja br. zostaną przywrócone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie utrzymane to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Od 1 czerwca br. wszyscy uczniowie będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły. Nauczanie zdalne będzie kontynuowane w obecnej formie.

W kolejnych tygodniach Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie sukcesywnie wydawać stosowne rozporządzenia oraz przekazywać wytyczne sanitarne dotyczące organizacji zajęć w szkołach.

Po otrzymaniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej przekażę Państwu szczegółowe informacje dotyczące możliwości udziału dzieci w zajęciach wskazanych w dzisiejszym komunikacie.

Z poważaniem

Maciej Karczewski

Projekty i programy

Moje miasto bez elektrośmieci
swu
Delta klub
Helpline
fdn
Bezpieczny i niechroniony
papn
sks
baner
rowerowy_maj
logo DI