Święto International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzone 15 września już od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Opowiada ona historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Kropka, która zmieniła Vashti pozwala innym dzieciom odkrywać siebie.

Historia o Vashti z polskim lektorem: