Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W środę, 21.11.2018 r. uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu pn. "Torowisko to nie boisko". Spotkanie zostało zorganizowane przez ORLEN KolTrans Sp. z o.o., a uczestniczyli w nim również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu animowanego, w czasie którego uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów kolejowych orazpodczas podróży pociągiem. Przedstawiciele spółki zwrócili uwagę dzieci na znaki drogowe i sygnalizację świetlną, którą możemy spotkać przez przejazdami kolejowymi. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się wystąpienie funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy opowiadali o swoich obowiązkach służbowych, a także zaprezentowali przydatne w pełnieniu służby narzędzia pracy.

Największą niespodzianką dla uczniów były odwiedziny gościa specjalnego: wytresowanego psa, który na co dzień wspiera funkcjonariuszy SOK podczas ich pracy. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe oraz certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom ORLEN KolTrans Sp. z o.o za przygotowanie spotkania.

Projekty i programy

Szkoła Wspierająca Uzdolnienia
Moje miasto bez elektrośmieci
Delta klub
Helpline
fdn
Bezpieczny i niechroniony
papn
su
sks
rowerowy_maj
logo DI