Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ułatwienia dostępu

Już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. B. Chrobrego w Płocku odbyły się twórcze zmagania 21 placówek uczestniczących w projekcie edukacyjnym „Szkoła/Przedszkole wspierające uzdolnienia”.

Inspiracją tegorocznego spotkania były wspomnienia z pobytu w Chinach drużyny „Krejzoli” z SP11, która reprezentowała Polskę w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności w Pekinie w grudniu 2017 r. Wyjazd był nagrodą za drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu.
W tegorocznej edycji MST udział wzięły 24 zespoły, tj. 154 osoby, których zadaniem było wykazanie się myśleniem dywergencyjnym i kreatywnością wykorzystania otrzymanych materiałów przy jednoczesnym tzw. niedoborze czasu. A wszystko to odbywało się w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III oraz szkoły podstawowe kl. IV-VII. W każdej kategorii drużyny miała dwa Wyzwania, które musiały wykonać i zaprezentować ich efekty.
Jednakże, wszystkie drużyny, bez względu na poziom wiekowy, miały do wykonania dodatkowe zadanie polegające na wykonaniu pocztówki pod hasłem” Płock - Mała Ojczyzna”. Z przyniesionych prac zostanie przygotowana wystawa w ramach Roku dla Niepodległej.
Pomysłowość, oryginalność i giętkość myślenia uczestników mieli okazję podziwiać przybyli goście: zastępca dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatury w Płocku – Katarzyna Majewska, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej – Agnieszka Olczyk – Twardy, Kierownik MSCDN Wydział w Płocku – Grzegorz Skwarna oraz koordynator projektu Szkoła Wspierająca Uzdolnienia – Elżbieta Lemańska.
Nieocenionym wsparciem w realizacji Wyzwań okazali się studenci z PWSZ w Płocku pod opieką dr Doroty Dądzik, która jednocześnie była osobą prowadzącą imprezę.
Międzyszkolne Spotkania Twórcze to także czas spotkań nauczycieli i uczniów z całego Płocka, wzajemnych inspiracji, wymiany doświadczeń.

P1110512
P1110511
P1110581 (Copy)
P1110588 (Copy)
P1110589 (Copy)
P1110759 (Copy)
P1110770 (Copy)
P1110996 (Copy)
P1120039 (Copy)
P1120179 (Copy)
P1120198 (Copy)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Całodobowa infolinia

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Miasto Płock  w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej  „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w 472 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku,
  • Zespół Szkół Technicznych w Płocku,
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku,
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku,
  • Zespół Szkół Nr 5 w Płocku

otrzymają pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowania wspierającego naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.

Wartość projektu wynosi 70 624 291,63 zł.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 45 499 838,76 , natomiast dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 2 374 495,00 zł.

Projekty i programy

Moje miasto bez elektrośmieci
swu
Delta klub
Bezpieczny i niechroniony
papn
baner
rowerowy_maj
logo DI