Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla rodziców dotyczące bezpieczeństwa dzieci w Internecie, które organizowane jest w ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie” przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 5 października 2017 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 17.30 w stołówce szkolnej.

Zapisy: osobiście lub telefonicznie (24 364 77 80) w sekretariacie szkoły.

Rodzicu, to spotkanie jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

• mieć większy wpływ na to co Twoje dziecko robi w Internecie,
  • zdobyć wiedzę jak skutecznie i rozsądnie zastosować narzędzia kontroli rodzicielskiej,
  • ochronić swoje dziecko przed hejtingiem w Internecie, kradzieżą danych i wizerunku a także niebezpiecznymi treściami.

Dzieci spędzają w sieci bardzo dużo czasu, a problem cyberprzemocy może dotknąć każdego. Warto wiedzieć jak ochronić dziecko przed tragicznymi skutkami nieostrożności w sieci.

Program zajęć:

• Zaprezentowanie najważniejszych zagrożeń on-line w tym nadużywania Internetu i komputera, szkodliwych treści, cyberprzemocy, sekstingu itp.
    Wprowadzenie dot. prywatności w sieci udostępniania własnego wizerunku, w tym rozważnego publikowania i konfigurowania informacji na swój temat na przykładzie portalu Facebook.
  • Minimalizacja zagrożeń w cyberprzestrzeni z wykorzystaniem i zastosowaniem kontroli rodzicielskiej i programu filtrującego.
  • Omówienie ogólnoeuropejskiego systemu klasyfikacji gier i aplikacji.
  • Zaprezentowanie prostego sposobu blokowania stron Google.

Owoce i warzywa w szkole