Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W tym roku po raz czwarty zorganizowany został wyjazd kulturalny pod hasłem „Mikołajkowy Zastrzyk Kultury”. Na realizację imprezy wybrano miasto Łódź. Coroczny wyjazd zuchów z Gromady Zuchowej „Bractwo Leśnej Tajemnicy” został rozszerzony o uczniów, którzy nie są zuchami oraz ich bliskich.

9 grudnia wyruszył do Łodzi autobus pełen wesołych i czekających na wrażenia ludzi. W czasie podróży przedstawiona została historia Łodzi, etymologia nazwy miasta i jego położenie. Jako, że jednym z punktów programu wyjazdu było obejrzenie baletu „Dziadek do orzechów”, zapoznaliśmy się z librettem przedstawienia.
Nasz pobyt w Łodzi zaczęliśmy od uzupełnienia energii. Czas spędzony w restauracji pozwolił na mały odpoczynek i zebranie sił, potrzebnych do realizacji kolejnych punktów dość napiętego programu. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Kinematografii, gdzie czekali na nas przewodnicy, którzy opowiedzieli nam o początkach rozwoju kinematografii, pokazali dawniej wykorzystywane do produkcji filmów urządzenia. Mieliśmy okazję zobaczyć oryginalne meble pochodzące z pałacu Karola Scheiblera, najbogatszego człowieka w Łodzi, właściciela fabryki włókienniczej i budowniczego imperium scheiblerowskiego. Na końcu wizyty w muzeum mogliśmy obejrzeć scenografię do filmu animowanego „Latająca maszyna” i popularnych bajek: „Reksio”, „Muminki” „Przygody Małego Pingwina Pik Poka” i „Miś Uszatek”.
Następnie udaliśmy się do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera, jednej z najstarszych szkół filmowych na świecie. To tutaj stawiali swoje kroki najwięksi polscy reżyserzy, montażyści i scenarzyści. Kolejnym punktem programu był pobyt w jednej z galerii łódzkich – Galerii Manufaktura, która powstała w ramach rewitalizacji fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego. Był to czas na spotkanie ze Świętym Mikołajem, wykonanie pamiątkowego zdjęcia, przygotowanie własnych pierników oraz wysłuchanie koncertu kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu chóru męskiego.
Ostatnim punktem programu była wizyta w Teatrze Wielkim w Łodzi na spektaklu baletowym „Dziadek do orzechów”. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i rodzicom.
W czasie naszej nieobecności Święty Mikołaj zostawił w autobusie całą torbę prezentów dla dzieci i rodziców. Wszyscy uczestnicy w dobrych humorach wrócili do swoich domów. Następny wyjazd za rok.

Tomasz Ogieniewski
wódz GZ „Bractwo Leśnej Tajemnicy

DSCN9225
DSCN9200
DSCN9234
Previous Next Play Pause
1 2 3

Turniej klas IV i V:

 • I miejsce - klasa Va
 • II miejsce - klasa IVa
 • III miejsce - klasa IVc

Turniej klas VI i VII:

 • I miejsce - klasa VIIb
 • II miejsce - klasa VIa
 • III miejsce - klasa IIbVc

Mikołajkowe Mistrzostwa Klasowe klas IV – VII

Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11
im. Bolesława Chrobrego w Płocku
pod patronatem Prezesa Wisły Płock

Miejsce:         boiska pod balonem Wisły Płock

Data:              08.12.2017 r. (piątek)

KLASY IV – VII

I GRUPA

godz. 7.45 - zbiórka w szkole

godz. 8.00 - wyjazd z przystanku przy ul. Mickiewicza (Stadion Miejski)

4a – p. Juzaszek – Jaworska i ks. Piekarski

4b – p. Sieradzki i p. Klimek

4c – p. Dzięgielewska i p. Czarnecka

4d – p. Chrobocińska i p. Szachowska

5a – p. Rybicka – Jakielska i p. Polacka

7c – p. Tkaczyk i p. Ferenc

II GRUPA

godz. 8.10 - zbiórka w szkole

godz. 8.25 - wyjazd z przystanku przy ul. Mickiewicza (Stadion Miejski)

5b – p. Puchalski i p. Lewandowski

5c – p. Tomaszewska i p. Zieliński

6a – p. Nowakowska i p. Serafin

6b – p. Wegner i p. Pomorska

7b – p. Salamon i p. Polańczyk - Braun 

godz. 9.00 – 13.00

Turniej Piłki Nożnej

I GRUPA

godz. 13.00 - wyjazd z parkingu przy Stadionie Wisły Płock

4a – p. Juzaszek – Jaworska i ks. Piekarski

4b – p. Piecka i p. Klimek

4c – p. Dzięgielewska i p. Czarnecka

4d – p. Chrobocińska i p. Szachowska

5a – p. Rybicka – Jakielska i p. Polacka

7c – p. Tkaczyk i p. Ferenc

II GRUPA

godz. 13.25 - wyjazd z parkingu przy Stadionie Wisły Płock

5b – p. Puchalski i p. Lewandowski

5c – p. Tomaszewska i p. Zieliński

6a – p. Nowakowska i p. Serafin

6b – p. Wegner i p. Pomorska

7b – p. Salamon i p. Polańczyk - Braun

godz. 13.25 – I GRUPA

Zakończenie zajęć, obiad

godz. 13.50 – II GRUPA

Zakończenie zajęć, obiad

W trakcie turnieju uczniowie otrzymają słodką bułkę i sok (0,3 l).

Obowiązuje obuwie sportowe. Uczniowie obowiązkowo zabierają worki na obuwie.

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Ratujemy – uczymy ratować” prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W poprzednim roku szkolnym uczniowie każdego oddziału uczestniczyli w dwóch spotkaniach, w czasie których zapoznani zostali z definicją pierwszej pomocy, poznali funkcje życiowe organizmu człowieka, zrozumieli jaka jest różnica pomiędzy osobą nieprzytomną a przytomną, usystematyzowali sobie wiedzę na temat numerów alarmowych, zapoznali się z kolejnością działań w sytuacji, gdy widzimy osobę poszkodowaną. Dodatkowo mieli możliwość zobaczyć i spróbować resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie, poznali objawy, przyczyny i sposób udzielania pierwszej pomocy oraz poznali pozycję boczną bezpieczną.
W tym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w trzech kolejnych spotkaniach. Poznali skład podstawowej apteczki pierwszej pomocy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w czasie wypadku samochodowego.
Przed zakończeniem roku szkolnego planujemy zorganizować dla uczniów małą grę ratowniczą, która sprawdzi posiadane wiadomości. Mamy nadzieję, że nasze działania będzie wspierać Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, PCK, Pogotowie Ratunkowego, Policja i Straż Pożarna. Warto pamiętać, że nauka pierwszej pomocy jest jednym z działań wychowawczych, ponieważ uwrażliwia na krzywdę innych, zwraca uwagę na potrzebę pomocy, zachęca dzieci do obserwowania potrzeb innych ludzi.

Tomasz Ogieniewski

Już po raz piąty Gromada Zuchowa „Bractwo Leśnej Tajemnicy” wraz z Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej nr 11 organizuje akcję zbierania ubrań, obuwia, zabawek, artykułów szkolnych oraz żywności dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.
Wszystkie dary można przynosić do 11 grudnia do świetlicy szkolnej (sala nr 21, przy zejściu do biblioteki szkolnej). Przed świętami zgromadzone artykuły zostaną dostarczone do potrzebujących rodzin.

Do tej pory wszystkie dary zawoziliśmy do Domu Samotnej Matki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Starej Białej.W tym roku zdecydowaliśmy się na pomoc konkretnym rodzinom, które zgłaszają się do Płockiego Centrum Wolontariatu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Akcja „Dzieci-dzieciom” oprócz niesienia konkretnej pomocy dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej, ma walory edukacyjne: uczy dzielenia się tym co mamy i zwraca uwagę na potrzeby innych osób.

Koordynator akcji
Tomasz Ogieniewski

27 listopada drużyna „Krejzole” reprezentująca Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 w Płocku wyjeżdża do Chin! Uczniowie i trenerzy wezmą udział w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która odbędzie się w Pekinie w dniach 28.11 - 03.12.2017 r.

W marcu br., podczas XII Olimpiady Kreatywności Destination Imagination Wrocław 2017, zajęliśmy II miejsce w naszej kategorii i drużyna otrzymała możliwość reprezentowania Polski podczas Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Chinach. Jesteśmy pierwszą drużyną z Płocka i okolicznych powiatów, która weźmie udział w tych twórczych zmaganiach. Z całej Polski do Chin leci tylko 8 drużyn!

Trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów!!!

Serdecznie dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu naszemu głównemu sponsorowi - Urzędowi Miasta Płocka. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy również na ręce właścicieli firmy AGMAR – dostawcy mleka i owoców do szkół, Hotelu TiM w Cekanowie oraz przedstawicieli Bank Zachodni WBK, VI Oddział w Płocku.

strona_plock
strona_agmar
strona_tim
strona_bzwbk
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

18 listopada w Galerii Wisła odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu ekologicznego "EKOROWER", którego organizatorem było Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku. Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy o selektywnej zbiórce odpadów, wykorzystanie materiałów odpadowych i naturalnych w działaniach artystycznych oraz uwrażliwienie na piękno naturalnego środowiska. Zadaniem uczestników było wykonanie pełnowymiarowego roweru dziecięcego z surowców wtórnych (papier, szkło, tektura, plastik, puszki itp.) oraz tworzyw naturalnych (drewno, wiklina, słoma, szyszki itp.).

W konkursie wzięli udział uczniowie z ponad 20 szkół z Płocka i powiatu płockiego. W kategorii wiekowej 7 – 9 lat laureatami zostali uczniowie naszej szkoły:

 • I miejsce – Olivia Asmenaite, uczennica klasy IIIe (wychowawca p. I. Myślińska),
 • III miejsce – Filip Karpiński, Aleksandra Lewandowska, Magdalena Małkowska, uczniowie klasy IIIa (wychowawca p. A. Piotrowska).

Laureatom gratulujemy i jednocześnie zapraszamy wszystkich na wystawę ekorowerów do Galerii Wisła.

IMG_20171118_122057
IMG_20171118_121502
IMG_20171118_122219
23760066_1749002131840826_737786083_o
IMG_20171118_121054
23730861_1749000011841038_1751898545_o
IMG_20171118_115700
IMG_20171118_115709
IMG_20171118_115723
IMG_20171118_115741
IMG_20171118_115745
rower-naklejka
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

W dniach 13 - 15.11.2017 r. organizujemy w szkole kolejną zbiórkę elektrośmieci. Za zebrane odpady otrzymujemy naklejki kuponowe, które możemy wymienić na nagrody (wyposażenie szkoły). Przyjmujemy sprzęt AGD, RTV, baterie, świetlówki i inny sprzęt należący do grupy elektrośmieci.

Elektrośmieci wielkogabarytowe przyjmujemy we wtorek w godzinach 8.00 - 15.00 i w środę w godz. 7.00 - 9.00. Prosimy, żeby składować przywieziony sprzęt przy kontenerach na śmieci zlokalizowanych przy bramie nr 1 (pierwsza brama od ul. Mickiewicza).

Tomasz Ogieniewski
Koordynator zbiórki

Narodowe Święto Niepodległości w Polsce zostało ustanowione po raz pierwszy w 1937 roku, w tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Już po raz piąty, w ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości, odbył się Konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Jury w składzie: Monika Klimek, Elżbieta Żółtowska, Maciej Karczewski i Gabriel Sieradzki, po wysłuchaniu 21 prezentacji przydzieliło następujące miejsca i wyróżnienia:

- kategoria klas I-III:

 • I miejsce - klasa 1b
 • II miejsce - klasa 2a
 • III miejsce - klasa 3b
 • wyróżnienia - klasa 1a, 3a, 3e

- kategoria klas IV-VII:

 • I miejsce - Natasza Stefanicka (klasa 4b), Eliza Komsta (klasa 5c)
 • II miejsce - Jakub Krzębka (klasa 4c)
 • III miejsce - Daria Dobrzyńska (klasa 4d)
 • wyróżnienia - Maja Zaborowska (klasa 5a), Gabriela Jaszczak (klasa 5a)

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie to niezwykle ważny i aktualny temat. Pokolenie Z, czyli osób urodzonych po 2000 roku to generacja, która rządzi się swoimi prawami – także w sieci. Starsze pokolenia musiały dostosować się do nowych technologii, nauczyć się z nich korzystać, gdy tymczasem najmłodsi urodzili się z „myszką w ręku”. Choć niejednokrotnie dzieci i młodzież zaskakują nas swoją biegłością w posługiwaniu się najnowszymi technologiami i poruszaniu się po Internecie, musimy pamiętać, że nie są one odporne na internetowe zagrożenia.

Właśnie dlatego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” postanowiła, że pomoże zarówno dzieciom, rodzicom jak i nauczycielom w rozpoznawaniu zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, reagowaniu i przeciwdziałaniu na nie. Niebezpieczeństw, które czyhają na najmłodszych internautów jest naprawdę wiele. Wśród nich możemy wymienić przede wszystkim kradzież danych i prywatnych zdjęć, cyberprzemoc, złośliwe oprogramowanie oraz bardzo często spotykany w ostatnim czasie hejting.

W ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie” w płockich szkołach zrealizowano:

 • Lekcje w formie interaktywnych warsztatów dla uczniów;
 • Warsztaty dla rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa dzieci w Internecie;
 • Gra miejska.

W ramach kampanii przygotowano również materiały dla rodziców i uczniów:

 • "Poradnik Rodzica", w którym omówione zostały najważniejsze zagrożenia, jakie mogą spotkać dziecko w sieci. Zawiera on scenariusze (historie), prezentujące realne sytuacje, a także sposoby zapobiegania im i właściwego reagowania na nie. Poradnik stanowi zatem cenne źródło wiedzy nie tylko dla opiekunów, ale także jest materiałem wartym do wykorzystania podczas rozmów z dzieckiem.
 • "Poradnik ucznia", który zawiera podstawowe zasady właściwego zachowania w sieci.

W piątek, 10.11.2017 r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się V edycja szkolnego konkursu piosenki żołnierskiej i patriotycznej.

Klasy I-III - godz. 8.55
Klasy IV-VII - godz. 9.50

Obowiązuje strój galowy.

KLASY I-III

 Oddział  Data Sala   Godzina
 Ia  09.11.2017 r. (czwartek)  13  16.30
 Ib  09.11.2017 r. (czwartek)  14  16.30
 IIa  09.11.2017 r. (czwartek)  34  16.30
 IIb  09.11.2017 r. (czwartek)  16  16.30
 IIIa  09.11.2017 r. (czwartek)  10  16.30
 IIIb  09.11.2017 r. (czwartek)  11  16.30
 IIIc  09.11.2017 r. (czwartek)  12  16.30
 IIId  09.11.2017 r. (czwartek)  33  16.30
 IIIe  09.11.2017 r. (czwartek)  35  16.30

KLASY IV-VII

 Oddział  Data Sala   Godzina
 IVa  07.11.2017 r. (wtorek)  36  16.30
 IVb  08.11.2017 r. (środa)  22  16.30
 IVc  08.11.2017 r. (środa)  25  16.30
 IVd  08.11.2017 r. (środa)  27  16.30
 Va  09.11.2017 r. (czwartek)  23  16.30
 Vb  09.11.2017 r. (czwartek)  30  16.30
 Vc  09.11.2017 r. (czwartek)  31  16.30
 VIa  07.11.2017 r. (wtorek)  27  16.50
podsumowanie programu
"Moje dziecko nie używa..."
17.15
spotkanie z wychowawcą
 VIb  07.11.2017 r. (wtorek)  32  16.30
podsumowanie programu
"Moje dziecko nie używa..."
16.55
spotkanie z wychowawcą
 VIIb  10.11.2017 r. (piątek)  24  16.30
 VIIc  08.11.2017 r. (środa)  29  17.00

Projekty i programy

Owoce i warzywa w szkole
Szkoła Wspierająca Uzdolnienia
Moje miasto bez elektrośmieci
Delta klub
Helpline
fdn
Bezpieczny i niechroniony
papn
su
sks
rowerowy_maj
logo DI